Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Opitá matka (40) takmer prizabila svoje dieťa

Matka nevedela uviesť ani dátum narodenia svojho synčeka. Polícia s privolaným lekárom odhadli vek chlapčeka na pol roka.
Opitá matka v Trenčíne

Takto vyzerala situácia, keď opitá matka v Trenčíne tlačila kočík so synom. (Foto: TV Markíza)

Trenčania, ktorí prechádzali vo večerných hodinách po Palackého ulici, len nechápavo krútili hlavami pri pohľade na opitú matku, ktorá pred sebou len s námahou tlačila kočík. Keď ho dva razy takmer vyklopila, okamžite zalarmovali mestskú políciu.

Na mol opitá matka spolu s jej partnerom takmer prizabila svoje niekoľkomesačné dieťa. Hrôzu naháňajúci moment nadišiel vo chvíli, keď stiahla kočík pod seba. Privolaní policajti mali problém čokoľvek sa dozvedieť. Matka nevedela uviesť ani dátum narodenia svojho synčeka.

"Pýtali sme sa, či je ich. Nevedeli nám presne povedať, komunikácia bola nezrozumiteľná," uviedol mestský policajt Michal Staňo.

Polícia s privolaným lekárom odhadli vek chlapčeka na pol roka. Žene (40) dali policajti fúkať.

Opitá matka z Trenčína

Matka na policajnej stanici. (Foto: TV Markíza)

"Matka mala skoro tri promile, partner bol na tom o trošku lepšie. Čo sa týka alkoholu, menej popil," dodal policajt.

Opitá žena sa so synom v náruči zrútila aj do kresla na policajnej stanici. Dieťa jej z rúk vytrhol v poslednej chvíli jeden z policajtov.

"Dieťa chvíľku plakalo, ale dostalo čaj, bolo zaopatrené, oblečené, takže o dieťa bolo postarané," prezradil Staňo.

Prípadom sa už zaoberá sociálka. Momentálne hľadajú riešenie cez príbuzných.

"Či sú ochotní si ho zobrať do náhradnej rodinnej starostlivosti a pokiaľ by ani toto nepripadalo do úvahy, tak pripadá to najhoršie riešenie - ústavná starostlivosť," uviedla riaditeľka odboru soc. vecí a rodiny Eva Čížová.

Opitá matka z TrenčínaBrutal | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014